S-Cross: koncepcyjny model crossovera Suzuki z segmentu C

S-Cross: koncepcyjny model crossovera SuzukiSuzuki S-Cross – koncepcyjny model zwiastujący nowy crossover Suzuki z segmentu C – debiutuje podczas salonu samochodowego w Paryżu. Projektem S-Cross Suzuki rozpoczyna wdrażanie programu, zgodnie z którym od roku 2013 co roku na rynku europejskim będzie wprowadzany nowy model Suzuki.

Strategia produktowa Suzuki
Samochody Suzuki doskonale oddają strategię marki wyrażaną hasłem: „Way of Life!”. Klienci Suzuki czerpią przyjemność z aktywnego stylu życia, jak również wykazują się troską o środowisko naturalne. Firma Suzuki wierzy, że redukcja zużycia paliwa jest najbardziej efektywnym sposobem minimalizowania wpływu transportu na środowisko. Suzuki planuje wprowadzanie modeli, które w swoich segmentach będą wyznaczały standardy w dziedzinie ochrony środowiska. Model produkcyjny prezentowanego Suzuki S-Cross znajdzie się wśród crossoverów segmentu C z najniższą emisją CO2.Pionier w segmencie crossoverów
Od 1970 roku, gdy rozpoczęto sprzedaż modelu Jimny, początkowo znanego jako seria LJ, Suzuki rozszerzyło swoją gamę samochodów off-roadowych o modele Vitara i Grand Vitara. Firma zyskała miano pioniera w zakresie konstruowania kompaktowych samochodów typu SUV. W międzyczasie Suzuki zdobywało szeroką wiedzę i doświadczenie w produkcji kompaktowych samochodów osobowych.

W 2006 roku Suzuki przedstawiło samochód typu crossover - Suzuki SX4. Łączy on w sobie zaawansowane technologie, oferuje relaksującą jazdę po mieście, jak i świetne właściwości jezdne na śniegu i nierównych drogach. Modelem SX4 Suzuki zainicjowało powstanie kategorii crossoverów w Europie i pobudziło jej rozwój.

Zwinny crossover dla większej wolności każdego dnia
Nowy model zapowiadany przez koncepcyjnego S-Cross zainicjuje obecność Suzuki na rynku crossoverów segmentu C.
Właściwości oraz systemy dostępne w nowym modelu zostały podporządkowane idei komfortu. S-Cross będzie oferował wysoką funkcjonalność, m.in. dzięki powierzchni bagażowej, która będzie jedną z największych dostępnych w samochodach segmentu C.

Nowy crossover otrzyma znakomite właściwości jezdne znane z modeli Swift, SX4 oraz Kizashi. Dodatkowo, wersja produkcyjna modelu S-Cross zostanie wyposażona w najnowsze rozwiązania z dziedziny napędu na obie osie.

 

Nowy model będzie oferował niskie spalanie, sportowe emocje, a także doskonałe właściwości jezdne w trudnych warunkach drogowych. Zapewni przyjemność z pokonywania codziennych tras, takich jak dojazdy do pracy czy zawożenie dzieci na zajęcia, jak również dalszych, weekendowych wyjazdów. Pozwoli cieszyć się aktywnym stylem życia, ucieleśniając wizję Suzuki dotyczącą zwinnego crossovera, który zapewnia większą wolność każdego dnia.

Nowy crossover dołączy do gamy modelowej Suzuki, która obecnie zawiera samochody z segmentu A, B, D oraz samochody typów crossover i SUV. Suzuki dalej będzie wzbogacać swoją ofertę, aby spełniać oczekiwania szerszej grupy klientów.

Wzornictwo modelu S-Cross: „Emocje x Jakość x Aerodynamika”

  • Emocje wyrażane są dynamicznymi liniami biegnącymi od przedniego zderzaka do tylnej części nadwozia; chromowymi elementami, które rozciągają się od świateł przeciwmgłowych w technologii LED w przednim zderzaku, reflektorów i świateł tylnych w technologii LED oraz organicznym wzornictwem.
  • Jakość wpisana jest w japońskie DNA modelu S-Cross. Przedni grill, wykonany z wysokiej jakości chromu, oraz innowacyjny projekt relingów dachowych, to detale świadczące o wysokiej jakości wykonania.
  • Aerodynamika przejawia się jest poprzez linię dachu, która opada w kierunku tyłu samochodu, delikatne kontury bocznych części przedniego zderzaka, stylistykę dolnych części drzwi i bocznych części tylnego zderzaka.

Kolor nadwozia
Specjalnie przygotowany kolor nadwozia Crystal Green Metallic jest intensywny i promienny. Budzi skojarzenie z „naturą w mieście i miastem w naturze”.

Wymiary
Długość całkowita: 4,310 mm
Szerokość całkowita: 1,840 mm
Wysokość całkowita: 1,600 mm
Rozstaw osi: 2,600 mm
Opony: 235/55R20

Copyright © 2017 by Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
FaceBook YouTube